Manyetik Tabla

Schunk Manyetik Tabla, Manyetik Kaldıraç, Taşlama Manyetik Tablalar, Torna Manyetik Tablalar

schunk-turkiye

1945 yılında Friedrich Schunk tarafından kurulan firma talaşlı imalat sektöründe bir çok firma için yenilikçi çözümler sunmuş ve sektöründe her zaman lider konumda olmuştur. Kalite prensibinden asla ödün vermeyen Schunk 4 farklı üretim tesisleri ürünlerini tüm dünya pazarına sunmaktadır.”Sizin için iyi olan, bizim için iyidir” prensibi ile üretim kalitesini ve verimliliğini geliştirmeyi hedefleyen Schunk bu prensibi ile müşterilerinin pazarda edindirdiği yeri güçlendirmiştir. 2002 yılından bu zmana Schunk Türkiye olarak ofisi mevcuttur.
Schunk bünyesinde yer alan manyetik tablalar
Schunk Manyetik Tabla, Manyetik Kaldıraç, Taşlama Manyetik Tablalar, Torna Manyetik Tablalar

Manyetik Tabla Schunk Nedir Ve Neden Önemlidir?

Kare kutuplu teknoloji ile benzersiz kalitede, maksimum tutma kuvveti ve parça işlemeniz de esneklik sağlar. Parçanın 5 yüzeyini parçayı hareket ettirmeden işleme olanağı sağlar. Parça Sökme ve takma sürelerinizi minimuma indirir. Manyetik tabla ile bağlamış olduğunuz parçadaki yüzey kalitesi mengenede bağlamış olduğunuz parçadaki yüzey kalitesinden kat ve kat daha iyidir. Kare kutuplu elektromanyetik teknolojisi sayesinde en küçük ebatlarda dahi parça çektirebilirsiniz. Esnek yükseltmeler ile parçanız da çarpılmayı engelleyebilirsiniz. 

kampanya-manyetik-tabla

Schunk Manyetik Tablanın Özellikleri

Elektromanyetik tablada sarımlar diğer manyetik tablalarda olduğu gibi komple sarma değildir. Kutupsal sarma sistemi yer almaktadır. Modüler bir yapıdır. Kutupların diziliş sistemi bir satranç tahtasını arındırmaktadır. Bu özellikler Schunk Manyetik Tablayı diğer manyetik tablalardan ayırmaktadır.  Bu özellikle delik delme operasyonunda eğer manyetik tablaya bir zarar verilirse sadece bulunan kutup hasar görür. Diğer sarma sisteminde komple tabla zarar görür ve kullanılmaz hale gelir.Ayrıca bu sistem ile hasar gören kutupta onarım mümkündür. Unutmayınız her kareli manyetik tabla, kutupsal sarmalı manyetik tabla değildir.

Schunk Manyetik Tablanın Farkları Ve Avantajları

  • Elektromanyetik tablada sarımlar diğer manyetik tablalarda olduğu gibi komple sıralı sarım değildir. Kutupsal sarım sistemi yer almaktadır. Modüler bir yapıdır. Kutupların diziliş sistemi bir satranç tahtasını arındırmaktadır. Bu özellikler Schunk Manyetik Tablayı diğer manyetik tablalardan ayırmaktadır. Bu özellikle delik delme operasyonunda eğer manyetik tablaya bir zarar verilirse sadece bulunan kutup hasar görür. Diğer sarma sisteminde komple tabla zarar görür ve kullanılmaz hale gelir. Ayrıca bu sistem ile hasar gören kutupta onarım mümkündür. Unutmayınız her kareli manyetik tabla, kutupsal sarmalı manyetik tabla değildir.
  • Sağlam çelik taban plakası **** malzemeden imal edilmiştir. En modern işleme merkezlerinde işlenerek Mono blok olarak tasarlanmıştır. İstikrarlı, sert ve sağlam yapısı ile operasyonlar sırasında titreşimleri engeller ve böylece mükemmel sonuçlar alınır. Bunun yanı sıra manyetik ayna için de uzun bir ömür sağlanmış olur.
  • Manyetik tabla cm² 30 Kg çekme kuvveti uygular.
  • Manyetik tablanın uzun ömürlü olmasını sağlayan en büyük etken üzerinde yer alan reçinedir. Reçine elektromanyetik tablada uygun şartlar altında uygulanmaması halinde belirli bir süre sonra manyetik tabla içine sıvı girmesine sebep olur. Schunk Manyetik Tablalarda reçine (patentlidir) özel bir karışım ile hazırlanır ve havasız ortamda manyetik tablaya uygulanır. Bu uygulama manyetik tablanın kesinlikle sıvı girişini engellemiş olur.
  • Manyetik tablalarda kontrol ünitesinin bağlandığı panel sudan en çok etkilenen yerdir. Kullanılan konektörler NATO’nun da kullandığı Askeri tip konektörlerdir. Darbelerden diğer endüstriyel konektörler gibi hemen etkilenmez uzun ömürlüdür standart ürünlerdir stok sıkıntısı yoktur. 1 gün içerisinde temin edilebilir ve değişimi yapılabilir. Kontrol ünitesinde akıllı kart sistemi kullanılmaktadır. Yani kısa devre, ters bağlama sıvının ve ya talaşın konektör içine girmesinde operatör elektrik vermesinde kendisini manyetik tabla ve kullanıcı koruma altına alır kısa devre ışıkları yanar ve akımı keser. Bu sitemi başka ünitelerde yer alamamaktadır.
  • Tabla aynı zamanda 5 mm kadar taşlanabilir özelliktedir. 5-6 yıl sonra kullanımla manyetik tablanın üst kısmı deformasyon olacaktır. Manyetik tablanızın üst kısmında 0.5 mm paso vererek ilk günkü gibi çekme ve yüzey hassasiyet kalitesini alacaksınızdır.
  • Uzatma pabuçları bağlanabilir. Bu şekilde parçalarda işleyebilirsiniz.
  • Teknik destek konusunda Almanya’dan getiren tüm cihazlar ile tüm testler (çekme kuvvet ölçümleri, ünite kart sistemleri, konektör değişimleri) Schunk Türkiye ofisinde yapıl-maktadır ve Tamiri söz konusu ise burada tamamlanmaktadır.
  • Kalite Tesadüf Değildir. Schunk Manyetik Tablayı uzun yıllar kullanmanız için tasarlanmıştır. 600 aşkın referansımız vardır.

Fiyat Teklifi İçin Aşağıda Yer alan İletişim Panelimizi Kullanabilirsiniz.